Nalezeny části černých skříněk zříceného Airbusu Air France

Pátracím týmům se podařilo nalézt části černých skříněk z Airbusu Air France, který se zřítil do oceánu poblíž Brazílie v roce 2009. Při letu číslo 447 z Brazílie do Francie tehdy zahynulo 228 lidí. Hlavní část černých skříněk, kde jsou uchována data o letu, se ale zatím nepodařilo nalézt.

 

Trosky letounu na dně oceánu prohledávají podmořské roboty, které jsou schopny ponořit se až do hloubky čtyři tisíce metrů, kde se části havarovaného letounu nacházejí.

 

“Při prvním ponoru stroje Remora 6000, který trval více než dvanáct hodin, se našla schránka přístroje, která nahrává údaje. Chyběl však modul, který data schraňuje,“ uvedl francouzský úřad pro letecké vyšetřování BEA.

 

Mluvčí úřadu BEA poté prohlásila, že ačkoli přístroj s daty ze schránky odpadl, neměl by být poškozen a pokud se ho podaří najít, měla by se dát uchovaná data přečíst.

 

Vyšetřovatelé upozorňují, že pokud se nepodaří část černých skříněk s daty nalézt, tak se nikdy nepodaří objasnit záhadnou příčinu nejtragičtější havárie v dějinách společnosti Air France.

 

Klíčová slova: Air France, Brazílie, Francie

 

Publikováno: 28.04.2011
Aktualizováno: 28.04.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Nalezeny části černých skříněk zříceného Airbusu Air France

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist