Nalezeny trosky Airbusu Air France z nehody v roce 2009

Vyšetřovatelům z Francie se podařilo nalézt části Airbusu společnosti Air France, který se v červnu 2009 zřítil do Atlantského oceánu nedaleko brazilských břehů. Toto letecké neštěstí tehdy nepřežil nikdo z 228 lidí na palubě letadla, čímž se zařadilo mezi nejhorší tragédii v historii aerolinek Air France.

 

Už včera večer oznámil francouzský Úřad pro civilní letectví (BEA), že se potápěčům záchranného plavidla Alucia podařilo na dně oceánu lokalizovat trosky letounu Airbus A330-203. Dnes byli k troskám letadla vysláni podmořští roboti, kteří v nich objevili také těla několika obětí.

 

Hlavním přáním vyšetřovatelů ale je, aby se podařilo nalézt černé skříňky, které by konečně mohly objasnit příčinu tragické nehody. Dosud totiž není známo, co se tehdy v osudný červnový den přesně stalo. Zatím se spekulovalo o vadných senzorech na měření rychlosti, nebo o poruše výškoměrů.

 

Klíčová slova: Francie

 

Publikováno: 04.04.2011
Aktualizováno: 04.04.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Nalezeny trosky Airbusu Air France z nehody v roce 2009

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist