Navštivte festival Open House Praha 2016

Festival Open House Praha se koná 14.-15. května

Festival Open House Praha se koná 14.-15. května

Jednapadestá architektonicky zajímavých budov a objektů otevře druhý ročník festivalu Open House Praha, který o víkendu 14.–15. května pozve veřejnost na prohlídku běžně nepřístupných pražských staveb. Lidé budou mít jedinečnou příležitost prohlédnout si zevnitř domy, kolem kterých denně chodí po ulici.

 „Festival se letos vydává i dále od centra města, a každá ze vzdálenějších budov bude opravdu stát za to,“ slibuje koordinátorka Open House Praha Andrea Šenkyříková. Open House Praha nabídne historické paláce, moderní kancelářské komplexy, bytové projekty i technické a industriální stavby. Mezi perličky letos patří budova Sazky s losovacím televizním studiem, nové sídlo společnosti AVAST v Enterprise Office Centru, Ústav organické chemie a biochemie AV ČR s novou budovou zvanou „Květák“, ale také Invalidovna, jejíž interiéry budou letos naposledy k vidění, protože v červnu má být nabídnuta k prodeji.

Do prostor s technickým provozem bude opět nutná registrace. Jedná se o elektrárnu Štvanice, Ústřední telekomunikační budovu CETIN, Fakultu strojní ČVUT, smíchovský pivovar Staropramen a kryt KO17 pod Thomayerovou nemocnicí. Registrovaní účastníci se letos také dostanou na speciální prohlídku technologií v Main Pointu Karlín, který byl v roce 2011 vyhlášen nejlepší kancelářskou budovou světa.

Organizátoři se letos více zaměřili na dětské návštěvníky, jimž v osmi budovách nabídnou pracovní listy. Ty obsahují informace a úkoly, které rozšiřují slovní zásobu, vedou k pozorování a podporují kreativitu. Zábavný dětský program připravilo také Hlavní nádraží, Dům U Dvou zlatých medvědů a sídlo společnosti Microsoft.

„Jsme rádi, že loňský úspěch festivalu přesvědčil další majitele a majitelky budov, aby se do festivalu Open House zapojili. Praha má v oblasti architektury opravdu co nabídnout a věříme, že postupně ztratí ostych a nedůvěru i další majitelé,“ uvedla Andrea Šenkyříková. 

Většina budov bude o festivalovém víkendu otevřena oba dva dny od 10 do 18 hodin. Existují však některé výjimky, proto doporučujeme vyhledat si podrobné informace v tištěném katalogu, na www.openhousepraha.cz nebo v mobilní aplikaci.

Koncept Open House vznikl v roce 1992 v Londýně jako snaha o posílení vztahu laické veřejnosti k místu a městu. Zakladatelka Victoria Thornton vloni navštívila Prahu. Open House Praha 2015 navštívilo 38 500 lidí.

zdroj: openhousepraha.cz

Klíčová slova: Praha

 

Publikováno: 12.05.2016
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Navštivte festival Open House Praha 2016

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist