Navštivte jedinečné labyrintárium na zámku Loučeň

Palisádové bludiště, foto: zamekloucen.cz

Palisádové bludiště, foto: zamekloucen.cz

Jestliže hledáte něco, co nemá obdoby v Čechách, dokonce ani v Evropě, pak jste na zámku Loučeň na správné adrese. Přesně takovou raritou, kterou hledáte je labyrintárium, umístěné v loučeňském zámeckém parku. Těšit se můžete na celkem jedenáct unikátních labyrintů a bludišť - Buxusové bludiště, Světelný labyrint, Travnatý labyrint, Tisové bludiště, Dlážděné bludiště, Palisádové bludiště,  Kamenný labyrint, Provazové bludiště, Pískovcový labyrint, Prstový labyrint a Písmenkový labyrint.

Bludiště a labyrinty propojuje přesně vytyčená naučná stezka s obsáhlými, tématicky řazenými informacemi o historických kořenech, ale i současnosti labyrintů a bludišť. Dozvíte se z ní, že labyrint hrál odpradávna svoji mnohdy tajemnou roli v rozličných starých světových kulturách - od starověkých Keltů, přes gotické katedrály, až po indiánské kultury amerického kontinentu. Při své cestě jedinečným zámeckým parkem o celkové rozloze 23 hektarů. Vstupné do parku s labyrinty je 99 korun pro dospělého a 39 korun pro děti.

zdroj: zamekloucen.cz

Klíčová slova: Česká republika

 

Publikováno: 10.03.2016
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Navštivte jedinečné labyrintárium na zámku Loučeň

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist