Navštivte slavnostně nasvícenou Vrtbovskou zahradu

Vrtbovská zahrada na Petříně

Vrtbovská zahrada na Petříně

V pátek 22. dubna od 20.00 do 22.00 hodin budou mít návštěvníci Vrbovské zahrady výjimečně možnost vidět její nádheru při slavnostním nasvícení. Je to jeden ze dvou dnů v roce, kdy se tato barokní palácová zahrada takto osvěcuje, další příležitost bude až na závěr sezóny. Vstupné je stejné jako každý den 65 korun pro dospělého a 45 korun pro děti.

Zahrada, jež stoupá strmě do vrchu Petřína, se rozkládá na třech terasových plošinách, spojených schodišti. Nejnižší květinový parter má tři hlavní objekty - sala terrenu, uprostřed kruhovou kašnu a ptačí volíéru. Schodiště mezi vyššími terasami včetně balustrády třetí terasy je zdobeno vázami a putti a sochami antických bohů z dílny Matyáše Bernarda Brauna. Na nejvyšší terase stojí pavilon a z vyhlídky se naskýtá jedinečný pohled na Prahu.


Založení zahrady se datuje kolem roku 1720 a i přes změny majitelů a běh času si zachovala původní barokní ráz. Nyní je ve vlastnictví hlavního města Prahy, které ji nechalo v letech 1990 – 1998 celkově zrekonstruovat. Od června 1998 je přístupná veřejnosti.


Vstup do zahrady je z Karmelitské ulice. Otevřena je denně až do konce října od 10.00 do 18.00 hodin.

zdroj: praha.eu

Klíčová slova: Praha

 

Publikováno: 21.04.2016
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Navštivte slavnostně nasvícenou Vrtbovskou zahradu

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist