Navštivte Tankový den v Lešanech

Tank LT-38, foto: vhu.cz

Tank LT-38, foto: vhu.cz

Poslední prázdninový víkend se můžete s rodinou vydat na v pořadí již 14. Tankový den ve Vojenském technickém muzeu Lešany, který se v sobotu 27. srpna ponese ve znamení tankové techniky od třicátých let 20. století až do současnosti. Poprvé se také představí unikátní kolekce pěti tanků vyráběných v československých závodech ve třicátých letech. V tomto rámci se také představí tank LTH vyvážený v tehdejší době do Švýcarska, který Vojenský historický ústav Praha získal do svých sbírek v letošním roce.

Tankový den ve Vojenském technickém muzeu Lešany otevírá své brány v sobotu 27. srpna v 9.30, o hodinu později, v 10.30, začíná hlavní program, který se bude odehrávat v lešanské aréně. Vstup na celou akci je ZDARMA.

Letošní progam Tankového dne se bude tematicky věnovat zcela ve shodě s názvem tankové technice. Program je rozdělen do celkem čtyř bloků, přičemž hned ten první bude skutečně unikátní. Představí se v něm totiž naprosto výjimečná kolekce pěti československých tanků, které byly vyvinuty v předválečné první republice a reprezentují tak mimořádnou úroveň tehdejší zbrojní výroby: jde o tank LT-35, dále o jeho následovníka tank LT-38, rovněž se představí exportní „peruánský“ tank LTP, vedle něj i rovněž exportní „švýcarský“ tank LTH a také tank Strv m/37, který byl připraven v ČSR, částečně zde i vyráběn a pak kompletován ve Švédsku.

Všechny tyto tanky budou po dynamických ukázkách vystaveny tak, aby si je diváci mohli prohlédnout i zblízka a detailně: budou „stylově“ seskupeny v prostoru u předválečného československého vojenského opevnění LO vzor 36, tedy u betonového bunkru nacházejícího se v přední části areálu.

zdroj: vhu.cz

Klíčová slova: Česká republika

 

Publikováno: 11.08.2016
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Navštivte Tankový den v Lešanech

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist