Navštivte unikátní přírodní koupaliště Biotop Radotín

Koupaliště Biotop Radotín, foto: facebook.com

Koupaliště Biotop Radotín, foto: facebook.com

Loni nově otevřený areál s velkou koupací nádrží se pyšní unikátním systémem čištění vody, který zajišťuje vedlejší laguna, po které se prohánějí kačeny. Vodu zde udržují v čistotě bez chemických látek za působení vodních rostlin a přírodních ekosystémů. Není tu stopa po chloru, přesto je voda čistá.

Koupací nádrž o rozměrech 62 x 75 metrů má tvar nepravidelného oválu a přístup do ní je po kamenných dlaždicích, které pokračují i ve vodě. První pás je vyhrazen těm nejmenším (ty také potěší skluzavka anebo vodní fontána) a dál se koupaliště svažuje až do hloubky tří metrů. Okolí je travnaté a k vybavenosti patří sociální zázemí, občerstvení i dětské hřiště. Aby byla zajištěna optimální filtrace přes biologickou část, je nutné její plochu rovnoměrně osadit druhovým složením rostlin. Množství rostlin je 2,5 ks/m2, celkově tedy 5 530 kusů rostlin.

Koupaliště je otevřeno pondělí až pátek od 10 do 20 hodin a o víkendech od 9 do 20 hodin. Celodenní vstup je 100 korun (víkend 140 korun), děti do 140 cm platí 50 korun a hodinové vtsupné je v ceně 30 korun.

zdroj: praha.eu, biotopradotin.cz

Klíčová slova: Praha

 

Publikováno: 16.07.2015
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Navštivte unikátní přírodní koupaliště Biotop Radotín

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist