Navštivte v Plzni památky za symbolických 28 korun

Plzeň, katedrála sv. Bartoloměje

Plzeň, katedrála sv. Bartoloměje

Podeváté oslaví Plzeň vznik samostatného Československa. V úterý 28. října 2014 budou otevřeny brány více než dvaceti zajímavých plzeňských míst za symbolických 28 korun nebo zdarma a návštěvníci se po celý den budou moci těšit z nabídky bohatého kulturního programu.

Vedle tradičních komentovaných prohlídek renesanční radnice a Měšťanské besedy bude letos nově otevřen zrekonstruovaný Loosův interiér v Bendově ulici 10 a zájemcům také umožněn vstup do jindy nepřístupných prostor fotbalového stadionu FC Viktoria Plzeň a Atletického stadionu města Plzně ve Skvrňanech.

Pro výletníky připravil Klub českých turistů 28 km dlouhou trasu na rozhlednu Chlum, rodiny s dětmi mohou navštívit Zoologickou a botanickou zahradu města Plzně, jít si zaplavat do bazénu, vyzkoušet bruslení na zimním stadionu nebo se na náměstí svézt na obřích loutkách kolotoče Le Manege Carré Sénart. Ve Štruncových sadech bude připravené kulturně-sportovní odpoledne pro děti i dospělé a za zvýhodněné vstupné bude zpřístupněna například Techmania nebo Dinopark. Vodárna Plzeň a pivovar Gambrinus nabídnou speciální exkurze a Plzeňské městské dopravní podniky oblíbenou jízdu historickým trolejbusem.

V Měšťanské besedě se budou konat divadelní představení pro děti, na scéně U Branky hudební program, který završí v 15 hodin koncert skupiny Burma Jones v původní sestavě.

Oslavy ukončí shromáždění na náměstí T. G. Masaryka a lampionový Průvod světel, který dojde až na náměstí Republiky, kde v 19 hodin začne slavnostní ohňostroj.

Zdroj: akce.plzen.eu 

Klíčová slova: Plzeň

 

Publikováno: 20.10.2014
Aktualizováno: 20.10.2014
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Navštivte v Plzni památky za symbolických 28 korun

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist