Navštivte ZOO Mořský svět v Praze na Výstavišti

Interiér ZOO Mořský svět, foto: morsky-svet.cz

Interiér ZOO Mořský svět, foto: morsky-svet.cz

Přijďte s rodinou navštívit na pražské Výstaviště v Holešovicích stálou expozici s názvem ZOO Mořský svět, která na tomto místě vznikla již v roce 2002, ale až od roku 2007 má expozice statut zoologické zahrady. Těšit se zde můžete na 360 druhů mořských ryb, sladkovodních ryb a dalších živočichů. Najdete zde také největší akvárium v České republice, které je naplněno 100 tisíci litry mořské vody a obývá ho žralok bělocípý a žralok černocípý.

Kromě tohoto obřího akvária se zde nacházejí další dvě poněkud menší nádrže. V jedné z nich je umístěn model lodi Bounty a druhou nádrž zdobí model majáku ze Severní Karolíny, kolem kterého plují barakudy a jedovatí perutýni. Dalším zajímavým místem je Korálová jeskyně, která je dlouhá 25 metrů a je v ní umístěno 10 atypických akvárií zabudovaných v umělé skalní stěně. Aby toho nebylo málo, tak se návštěvníci mohou těšit také na Vesmírnou lagunu, ozdobné malby od umělců Přemysla Šmída a Miloše Zeithammela a také na podlahovou projekci.

Mořský svět je otevřen od pondělí do pátku v době od 8:30 do 18 hodin a v sobotu a neděli od 9 do 19 hodin. Vtsupné pro dospělého je 280 korun a pro děti do 15 let je to 180 korun.

Zdroj: morsky-svet.cz

Klíčová slova: Praha

 

Publikováno: 14.05.2015
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Navštivte ZOO Mořský svět v Praze na Výstavišti

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist