Nečekaná povodeň v italském Janově zabila v pátek 6 lidí

V italském přístavním městě Janově bylo během nečekané povodni přišlo o život nejméně šest lidí včetně dvou dětí. Části Janova zaplavila voda z dvou řek, které se vylily ze svých koryt po přívalových deštích. Janovské úřady varují své obyvatele, že se situace může ještě zhoršit.

 

Pět lidí zahynulo ve vestibulu několika bytů, kde se schovávali před velkou vodou, ale voda se dostala i do nich. Šestou obětí je údajně žena, kterou srazila auta, která smetla rozbouřená voda. „Doposud jsme našli šest mrtvých lidí a jeden člověk se stále pohřešuje,“ uvedl mluvčí janovských hasičů Luca Cari.

 

Přívalové lijáky zasáhly během včerejšího dne velkou část severní Itálie a povodně byly hlášeny i v Benátkách. Po vydatných lijácích, které v minulém týdnu zasáhly regiony Toskánsko a Ligurie vyhlásila italská vláda v těchto oblastech stav nouze. Zde si záplavy a přívaly bahna vyžádaly 13 lidských životů.

 

Klíčová slova: Itálie, Janov, Benátky

 

Publikováno: 05.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Nečekaná povodeň v italském Janově zabila v pátek 6 lidí

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist