Nehoda vrtulníku v Indii: 17 mrtvých a 6 těžce zraněných

Při nehodě vrtulníku na severovýchodě Indie poblíž hranic s Čínou zemřelo nejméně 17 lidí a dalších 6 osob bylo zraněno. Zranění utrpěli velmi těžké popáleniny a byli ihned transportováni do nemocnice. Podle agentury Reuters je ale dost možné, že někteří z nich nakonec následky popálenin nepřežijí.

 

Vrtulník Mil Mi-172 letecké společnosti Pawan Hans Helicopters Ltd. s 18 pasažéry letěl z města Gauhátí ve státu Ásám na buddhistické poutní místo. Všichni lidé na palubě byli Indové, přičemž pět z nich patřilo mezi členy posádky. Příčiny havárie se vyšetřují. Podle očitých svědků začal vrtulník krátce před přistáním hořet a následně se zřítil z výšky asi 15 metrů do horské rokle vedle nedaleké přistávací plochy.

 

Stejný typ vrtulníku havaroval na stejném poutním místě loni, tehdy se nehoda stala při vzletu stroje a vyžádala si 12 lidských životů.

 

Klíčová slova: Indie

 

Publikováno: 20.04.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Nehoda vrtulníku v Indii: 17 mrtvých a 6 těžce zraněných

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist