Nejlepší hotel světa 2012 je v Belize, 4 zástupce má i ČR

Cestovatelský portál Tripadvisor zveřejnil výsledky ankety o nejlepší hotel světa pro rok 2012. Anketa má celkem osm kategorií a hlasují v ní sami cestovatelé. V loňském roce se stal vítězem hlavní kategorie top 25 nejlepších hotelů na světě pražský hotel U Zlaté studně, který se letos musí spokojit ve stejné kategorii s umístěním na 10. příčce. Na prvním místě letos pražský hotel vystřídal hotel The Phoenix Resort, který se nachází ve městě San Pedro na karibském ostrově Ambergis Caye, největším ostrovu Belize.

 

Letošní ročník této ankety přinesl velká překvapení, jedním z nich je to, že Belize má kromě celkového vítěze dalšího zástupce také na třetím místě v anketě o nejlepší hotel světa. Dalším dá se říci šokujícím překvapením je, že mezi pětadvacítkou nejlepších hotelů světa není ani jeden hotel ze Spojených arabských emirátů, tedy především z honosné Dubaje a Abú Dhabí. Poslední zajímavostí letošního ročníku je fakt, že se v top 25 hotelů světa umístilo hned 14 hotelů z Evropy.

 

Česká republika má kromě hotelu U Zlaté studně v letošní anketě další tři zástupce. Pražský hotel Alchymist Residence Nosticova se v kategorii 25 nejlepších hotelů na světě umístil na 14. místě a pražský The ICON Hotel & Lounge se v kategorii nejmódnějších hotelů světa umístil na druhé příčce. Kategorii hotelů s nejlepším servisem na světě pak ovládl hotel Arcadia Residence, taktéž z Prahy.

 

První desítka hlavní kategorie o Nejlepší hotel světa 2012 vypadá takto:

 

Hotel

Město

Země

The Phoenix Resort

San Pedro

Belize

Anastasis Apartments

Imerovigli (ostrov Santorini)

Řecko

Hamanasi Adventure and Dive Resort

Hopkins

Belize

Riad Kniza

Marrákeš

Maroko

Derwent House Boutique Hotel

Kapské město

JAR

Castelwood House

Dingle

Irsko

Palais Amani

Fes

Maroko

Loch Lein Country House

Killarney

Irsko

Tambo del Inka

Urubamba

Peru

U Zlaté studně

Praha

Česká republika

 

Klíčová slova: Belize, Spojené arabské emiráty, Dubaj, Abú Dhabí, Praha, Řecko, Santorini, Marrákeš, Maroko, Kapské Město, Jihoafrická republika, Irsko, Peru, Česká republika

 

Publikováno: 19.01.2012
Aktualizováno: 19.01.2012
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Nejlepší hotel světa 2012 je v Belize, 4 zástupce má i ČR

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist