Nejsmradlavější stanici metra v NY je Grand Concourse

New York, nejlidnatější město USA má další “nej“, které mu ale k přilákání turistů rozhodně nepomůže, spíše naopak. Obyvatelé města hlasovali v anketě o nejsmrdutější stanici metra. Vítězem této unikátní ankety se s velkým přehledem stala stanice Grand Concourse v Bronxu.

 

Stanici 138 Street-Grand Concourse lze charakterizovat jedním slovem: smrdutá. Všude je cítit zápach odpadků a moči,“ uvedl jeden z pravidelných pasažérů newyorského metra Preston Calder.

 

Vítězná stanice Grand Concourse získala v anketě celkem 35 procent hlasů. Na druhém místě se umístila stanice Herald Square, která se nachází na Manhattanu jen pár metrů od Empire State Building. Třetí místo obsadila stanice Jamaica Center ve čtvrti Queens a na čtvrtém místě se umístila Grant Avenue v Brooklynu.

 

Metro v New Yorku má nejrozšířenější síť na světě. Celkem má 26 linek a 468 stanic a denně přepraví více jak 6 milionů cestujících. První část newyorského metra byla uvedena do provozu v roce 1904.

 

Klíčová slova: USA, New York

 

Publikováno: 12.09.2011
Aktualizováno: 12.09.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Nejsmradlavější stanici metra v NY je Grand Concourse

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist