Největší expozice deštěného pralesa v Evropě je v Lipsku

Velké turistické lákadlo nabízí zoologická zahrada v saském Lipsku. Začátkem července tu byla otevřena největší expozice deštného pralesa v Evropě - Gondwanaland, kterou již navštívilo 200 tisíc lidí. Deštný prales by mohl přilákat i velkou část Čechů, vzhledem k tomu, že se do Lipska dostanete například z Prahy autem za 2,5 hodiny.

 

Deštný prales Gondwanaland se rozkládá na 16,5 tisíc metrech čtverečních v hale vysoké 35 metrů. Strop haly je tvořen speciálními plastovými vaky, které se dají různě nafukovat, čímž se zajišťuje potřebné klima. Středem celého areálu je obrovský strom, který slouží také jako rozhledna.

 

“Naše filozofie je jednoduchá, chceme ukázat deštné pralesy Afriky, Asie i Jižní Ameriky tím, co v sobě skrývají. Tedy nejen zajímavé rostliny, ale i živočichy. Člověk by tu měl mít pocit, že je přímo mezi nimi,“ uvádí hlavní chovatel v Gondwalandu Michael Ernst.

 

Za vstupné do lipské zoo včetně expozice deštného pralesa zaplatí dospělí 17 eur (408 Kč) a v období od 1. listopadu do 20. března 14 eur (336 Kč). Mládež do 14 let zaplatí 14 eur a mimo sezonu 12 eur. Děti od 4 do 14 let mají vstup za 10 eur a mimo sezonu je to 8 eur.

 

Klíčová slova: Německo, Lipsko

 

Publikováno: 04.08.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Největší expozice deštěného pralesa v Evropě je v Lipsku

05.08.2011 22:59 EternalED
---.jaw.cz

Vypadá to nádherně. nemůžu odolat !

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist