Nejvíce se vraždí v Americe, každoročně je to 120 tisíc lidí

Podle aktuální statistiky, kterou v San Salvadoru zveřejnila Organizace amerických států (OAS) vyplývá, že Amerika je kontinentem, kde se nejčastěji vraždí.

 

“V Severní a Jižní Americe je každý rok zavražděno 120 tisíc lidí,“ sdělil tajemník pro otázky bezpečnosti Adam Blackwell.

 

Během roku 2009 tam dokonce zemřelo při násilných trestných činech 133 813 lidí.

 

Násilné trestné činy jsou spojené především s obchodem s drogami. V loňském roce podle odborníků proteklo výnosným drogový byznysem okolo 400 miliard dolarů. Například již v roce 2000 utratili ve Spojených státech konzumenti za drogy 64 miliard dolarů.

 

Už jen u americko-mexických hranic jsou drogovými kartely každoročně zavražděny tisíce lidí, ve většině případů nevinných civilistů. Loni zde bylo podle statistik zavražděno 3 000 lidí.

 

Během čtyř a půl roku, kdys je prezidentem Mexika Felipe Calderón, bylo během válek drogových gangů zabito přes 37 tisíc lidí. Tuto tragickou statistiku nezmírnilo ani to, že proti nim Calderón nasadil armádu.

 

Před 14 dny zemřelo při přestřelce na dálnici v mexickém státě Nayarit 28 lidí najednou. I tento masakr byl podle mexické policie výsledkem vyřizování účtů mezi dvěma znepřátelenými drogovými gangy.

 

Klíčová slova: Mexiko, USA

 

Publikováno: 07.06.2011
Aktualizováno: 08.06.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Nejvíce se vraždí v Americe, každoročně je to 120 tisíc lidí

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist