Nepokoje v Afghánistánu pokračují, dalších 9 mrtvých

Velké nepokoje v Afghánistánu, které odstartovala zpráva o spálení svaté knihy islámu – koránu ve Spojených státech, mají na svědomí dalších 9 obětí a 73 zraněných při protestech v Kandaháru.

 

V ulicích města demonstroval několikatisícový dav fanatických věřících. Protestující rozbíjeli výlohy obchodů, ničili auta a pálili pneumatiky. V hlavním městě Kábulu dnes jednotky NATO odrazily útok na svou základnu, přičemž zabily dva ozbrojence.

 

Při včerejším útoku fanatického davu na úřadovnu OSN ve městě Mazáre Šarif bylo zabito 14 lidí, mezi kterými bylo 7 zaměstnanců světové organizace.

 

Vlnu krvavých nepokojů vyprovokoval americký pastor Wayne Sapp, který 20. března na Floridě spálil výtisk koránu. Tomuto činu přihlížel také pastor Terry Jones, který měl v úmyslu spálit korán již loni u příležitosti výročí teroristických útoků v USA z 11. září 2001, ale po mezinárodních protestech veřejnosti si to rozmyslel.

 

Klíčová slova: Afghánistán

 

Publikováno: 02.04.2011
Aktualizováno: 02.04.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Nepokoje v Afghánistánu pokračují, dalších 9 mrtvých

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist