Nizozemská vesnice Enter přišla o obří dřevák, byl ukraden

Nizozemská vesnička Enter na východě země přišla o uplynulém víkendu o svou turistickou dominantu a symbol Nizozemska, který je také unikátem v celosvětovém měřítku. Během noci na sobotu tu neznámí pachatelé ukradli z místní hlavní ulice největší dřevák na světě vyřezaný z jednoho kusu dřeva.

 

„Nevíme, kdo ho ukradl, ale skutečně v noci na sobotu zmizel,“ uvedla policejní mluvčí Rosita de Vriesová. Místní policie také obdržela anonymní telefonát, díky kterému doufá, že se jedná pouze o nějaký žert a že se obří bota brzy vrátí na své místo u hlavní ulice. I když se ale nakonec ukáže, že se jednalo pouze o vtip, tak budou pachatelé postaveni před soud.

 

Obří dřevák je vyřezán z jednoho kusu dřeva a váží necelé dvě tuny. Tento největší dřevák na světě je dlouhý 403 centimetrů, široký je 171 centimetrů a vysoký 169 centimetrů.

 

Klíčová slova: Nizozemsko

 

Publikováno: 11.01.2012
Aktualizováno: 11.01.2012
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Nizozemská vesnice Enter přišla o obří dřevák, byl ukraden

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist