Nizozemská vláda odložila zákaz prodeje marihuany turistům

Nizozemská vláda se rozhodla, že odloží zákaz prodeje marihuany cizincům až na květen příštího roku, původně měl tento zákaz platit již od ledna 2012. Úplný zákaz prodeje lehkých drog cizincům má vejít v platnost v roce 2013. Toto rozhodnutí vítá především radnice v Amsterdamu, které chystaný zákon vadí. Podle ní totiž do nizozemské metropole přijíždí čtvrtina turistů právě kvůli marihuaně.

 

Lehké drogy jsou v Nizozemsku formálně ilegální, ale v obchodech s označením “coffee shop“ si marihuanu může kdokoliv koupit zcela legálně. Právě kvůli tomuto mírnému zákonu přijede do Nizozemska každý rok skoro čtyři miliony turistů, převážně z Belgie, Německa a Francie. Podle chystaného zákonu si marihuanu v těchto obchodech bude moci legálně koupit pouze člověk s nizozemským pasem.

 

Majitelé coffee shopů proti plánovanému nařízení protestují s tím, že tak budou muset registrovat osobní údaje svých zákazníků z jejich pasů, což je podle nich v rozporu se zákonem.

 

Ostatním odpůrcům nového systému zase vadí, že se díky tomuto omezení vrátí prodejci marihuany zpět na ulice mimo dosah úřadů. Právě kvůli tomu byly ale zákony o prodeji lehkých drog v Nizozemsku před 30 lety zmírněny.

 

Klíčová slova: Nizozemsko, Amsterdam, Belgie, Francie, Německo

 

Publikováno: 16.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Nizozemská vláda odložila zákaz prodeje marihuany turistům

15.07.2012 14:18 Jakub
---.satnet.cz

Je to blbost a už teď se dealeři vrátili k trávě-dříve za rok a půl nic a teď za poslední 2měsíce už mi nabízeli 3 a za lepší ceny samozřejmě když nemusí platit daň 52procent

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist