Noc padajících hvězd na hvězdárně Vsetín

Hvězdárna Vsetín, foto: hvezdarna-vsetin.cz

Hvězdárna Vsetín, foto: hvezdarna-vsetin.cz

Chcete zažít trošku letní romantiky spojené s pozorováním hvězdného nebe? Pokud ano, potom přijďte v sobotu 11. srpna po setmění na vsetínskou hvězdárnu. Od 21:00 do 23:00 hodin se tu uskuteční speciální pozorování, jež bude z velké části zaměřené na sledování meteorů neboli padajících hvězd, a to hlavně z roje Perseid.


Perseidy jsou ze všech meteorických rojů asi tím nejznámějším. Každoročně nejvíce létají v nocích okolo 12. srpna, kdy lze na tmavé obloze spatřit během hodiny až několik desítek meteorů. Kromě Perseid však určitě uvidíme i meteory z jiných rojů – Kappa Cygnidy, Alfa Capricornidy i další. Spolu s meteory budou pozorovány (pomocí dalekohledů) rovněž planety Mars, Jupiter a Saturn, ale i některé vzdálenější vesmírné objekty – hvězdy, hvězdokupy nebo mlhoviny. A co je potěšitelné, letos nebude pozorování vůbec rušeno svitem Měsíce, protože jen o několik hodin dříve nastane jeho nov.


Toto mimořádné večerní pozorování je určeno všem zájemcům z řad veřejnosti (kromě malých dětí). Bude samozřejmě doprovázeno odborným povídáním jak o meteorech, tak i o ostatních sledovaných objektech.


Na pozorování padajících hvězd je vhodné se tepleji obléci. Zároveň si také nezapomeňte připravit nějaké to přání, protože jak je známo, když člověk uvidí "padat hvězdu", měl by si rychle něco přát.


Na celou akci je stanoveno pro děti i dospělé návštěvníky jednotné vstupné ve výši 20,- Kč.Pozorování však proběhne jen za jasné a bezmračné oblohy!

zdroj: hvezdarna-vestin.cz

Klíčová slova: Česká republika

 

Publikováno: 09.08.2018
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Noc padajících hvězd na hvězdárně Vsetín

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist