Noční bouře ochromila Hamburk a letiště v Berlíně

Severní částí Německa se během noci na dnešek přehnala silná bouře, která způsobila kolaps dopravy v Hamburku a v Berlíně ochromila provoz na dvou letištích. V Hamburku dokonce zasáhl blesk muže sedícího v kanceláři.

 

V Hamburku zaplavily přívalové deště sklepy a téměř všechny ulice. Silná bouře si vyžádala desítku zraněných a na mnoha místech způsobila velké materiální škody. “Postižené je celé město,“ uvedl mluvčí hamburských hasičů. Voda zaplavila také vstupy do metra a podjezdy.

 

Muž, který byl poblíž úderu blesku, je těžce zraněn a musel být převezen do nemocnice. “Seděl u okna v kanceláři v sedmém patře a zasáhl ho elektromagnetický impulz,“ upřesnil mluvčí hamburských hasičů.

 

Hamburské letiště na několik desítek minut zrušilo všechny starty a odlety. Příměstské vlaky nabíraly několikahodinová zpoždění.

 

Vichřice s přívalovým deštěm řádila asi hodinu a půl také nad metropolí Berlínem. Tady utrpělo několik lidí lehčí zranění a hlášeno je také velké množství materiálních škod. Na obou berlínských letištích Schönefeld a Tegel byl omezen provoz. Kroupy a silný vítr zde zapříčinily zpoždění letů.

 

Klíčová slova: Německo, Hamburk, Berlín

 

Publikováno: 07.06.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Noční bouře ochromila Hamburk a letiště v Berlíně

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist