Nohy vysokého muže vadily v uličce, byl vykázán z letadla

Přes dva metry vysoký muž, který se rozhodl cestovat s americkou nízkonákladovou společností Horizon Air, musel ještě před odletem nedobrovolně opustit letadlo, jelikož jeho dlouhé nohy překážely v uličce.

 

Tento incident se odehrál před letem z Oregonu do Kalifornie. Poškozený muž se již při zakupování letenky snažil s pracovníkem na přepážce domluvit na místě u nouzového východu, kde je přeci jen větší místo pro nohy. Pracovník mu ale řekl, že toto je problém palubního personálu a prodal mu letenku na krajní sedadlo k uličce.

 

Když se pasažéři usadili před odletem, mužovy nohy vyčnívaly do uličky a jeden ze stevardů o ně zakopl. Následně palubní personál požádal muže, aby dal nohy z uličky pryč, ten však žádosti z fyzických důvodů nemohl vyhovět. Nakonec bylo nebohému cestujícímu nařízeno opustit letadlo.

 

Nevlastní dcera poškozeného podala na jednání letecké společnosti stížnost u Svazu na ochranu spotřebitelů a uspěla. Aerolinie se cestujícímu omluvily a dostal od nich zdarma letenku na pozdější let.

 

Velmi podobný incident se stal loni v prosinci na palubě letadla americké nízkonákladové společnosti Spirit Airlines. Tehdy sice nebyl vysoký 25letý muž vykázán z letadla, ale byl donucen stát během dvouhodinového letu z Chicaga na Floridu, jelikož se na své místo jednoduše nevešel.

 

Klíčová slova: USA

 

Publikováno: 05.04.2011
Aktualizováno: 05.04.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Nohy vysokého muže vadily v uličce, byl vykázán z letadla

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist