Nová cena čtyřdenního parkování na letišti v Praze

Parkovací dům na letišti v Praze

Parkovací dům na letišti v Praze

Od listopadu nabízí Letiště Praha v rámci služby Aeroparking zvýhodněnou cenu za parkování na čtyři dny. Cílí tak především na cestující, kteří odlétají do zahraničí na kratší cesty, například na dlouhodobě oblíbené eurovíkendy.


Za parkování na čtyři dny zaplatí cestující v rámci služby Aeroparking na Letišti Václava Havla Praha 590 Kč při online rezervaci na stránkách www.aeroparking.cz. Zaparkovat je možné v krytém parkovacím domě PD HOLIDAY. Zde zůstává auto pod střechou a v bezpečí po celou dobu nepřítomnosti majitele, jelikož je celý prostor parkoviště monitorován kamerovým systémem.


„Novou cenou za parkování na čtyři dny vycházíme vstříc zákazníkům, kteří se chystají využít podzimních či zimních měsíců k cestám na prodloužený víkend, ale také na služební cesty,“ říká Vladimír Procházka, manažer Parkování Letiště Praha. Podle zjištění Českého statistického úřadu takových cestujících přibývá. Za druhé čtvrtletí roku 2017 například došlo k meziročnímu nárůstu cestujících z České republiky na kratší cesty o více než sto tisíc.


Podle statistik Světové turistické organizace naproti tomu rostl v prvním pololetí roku 2017 zájem Evropanů zejména o Španělsko (meziroční nárůst o 12 %) nebo Velkou Británii (nárůst o 11 %). O lety do španělských destinací je zájem také mezi cestujícími z Letiště Václava Havla Praha, což se odráží na posílení leteckých spojení z Prahy do Madridu či Barcelony. Do Velké Británie bude zase směřovat z Letiště Václava Havla Praha v rámci letošního zimního letového řádu nevíce spojů, a to do celkem 15 britských destinací.


Zajímavé možnosti nabízí Aeroparking také pro ty, co se chystají na delší dovolenou. V parkovacím domě PD HOLIDAY je pro ně při online rezervaci na stránkách www.aeroparking.cz připraveno parkovací stání již za 790 Kč na osm dní. „Přestože se parkovací dům nachází v docházkové vzdálenosti k oběma terminálům, zahrnuje v obou případech cena za parkování také dopravu na letištní terminály prostřednictvím kyvadlového autobusu. Tato služba je poskytována na zavolání v nepřetržitém režimu,“ doplňuje Vladimír Procházka.

  

Návštěvníci letiště parkující na kratší dobu v řádech hodin mohou i nadále využít výhodného hodinového parkování v krytém parkovacím domě PC COMFORT u Terminálu 1 nebo na venkovním parkovišti PB ECONOMY u Terminálu 2 za cenu 50 Kč za hodinu stání.

zdroj: prg.aero

Klíčová slova: Praha

 

Publikováno: 16.11.2017
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Nová cena čtyřdenního parkování na letišti v Praze

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist