O víkendu se koná XVIII. ročník Karlštejnského vinobraní

Karlštejn

Karlštejn

O nadcházejícím víkendu od 27. do 28. září 2014 se na Karlštejně koná již XVIII. ročník Karlštejsnkého vinobraní. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program z doby středověku, který potěší jak malé, tak i velké diváky. Doprovodný program se bude konat na hradě i v podhradí do pozdních večerních hodin.

Těšit se můžete například na koncerty historické hudby, šermířská vystoupení, středověký jarmark, výuku historických tanců, velký královský rytířský turnaj, polykače ohňů, velkolepou přehlídku gotického oblečení, ochutnávky karlštejnských vín, vepřové hody a mnoho dalšího. Vrcholem každéhop dne bude slavnostní historický průvod oo vinic na hrad v čele s králem Karlem IV., jeho chotí Eliškou Přemyslovnou a tříset členým doprovodem královského dvora. 

Velkou novinkou pro letošní rok je možnost dojet na Karlštejnské vinobraní historickou parní lokomotivou, která bude jezdit po oba víkendové dny v pravidelných intervalech z pražského Smíchovského nádraží. Jízda z Prahy na Karlštejn potrvá přesně hodinu a jednosměrná jízdenka pro dospělého vyjde na 150 korun, pro děti od 6 do 15 let pak na 100 korun!

Zdroj: karlstejnske-vinobrani.cz

Klíčová slova: Česká republika

 

Publikováno: 22.09.2014
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: O víkendu se koná XVIII. ročník Karlštejnského vinobraní

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist