O víkendu se konají Dny NATO v Ostravě

Dny NATO se konají od 20. do 21. září v Ostravě

Dny NATO se konají od 20. do 21. září v Ostravě

O nadcházejícím víkendu od 20. do 21 září 2014 se na letišti Leoše Janáčka v Ostravě koná již 14. ročník Dnů NATO a 5. ročník Dnů Vzdušných sil Armády České republiky. Dny NATO jsou největší letecko-armádně-bezpečnostní akcí ve střední Evropě, kterou si každoročně nenechají ujít desítky tisíc návštěvníků. Na akci se tradičně neplatí žádné vstupné, platí se pouze za parkování 150 Kč auto/den.

Hlavní program proběhne v sobotu 20. září od 8.30 do 17 hodin a v neděli 21. září od 8.30 do 16 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na prezentaci těžké vojenské, policejní a zzáchranářské techniky, ukázky výcviku speciálních jednotek a mnoho dalšího. Součástí Dnů NATO jsou také Dny vzdušných sil Armády České republiky, na kterých se představí letecké akrobatické skupiny, motocyklová četa Hradní stráže, policejní zásahové jednotky a další elitní útvary.

Letišní specialitou a evropskou premiérou bude unikátní letou-konvertoplán CV-22B Osprey, který na kaci předvede americké letectvo. Osprey je jediným strojem této koncepce na světe: kombinuje totiž přednosti vrtulníku a klasického dopravního letadla. Díky svým překlopným motorům dokáže startovat a přistávat jako vrtulník, ale jeho cestovní rychlost má téměř srovnatelnou s turbovrtulovými dopravními letouny. Verze CV-22B je upravená varianta určena pro jednotky speciálních operací USAF.

Zdroj: natodays.cz

Klíčová slova: Ostrava

 

Publikováno: 15.09.2014
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: O víkendu se konají Dny NATO v Ostravě

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist