Obrovská zácpa na řece v Číně: 300 lodí tu stálo 6 dní

Čínská provincie Ťiang-su zažila největší lodní zácpu v historii. Na jedné z tamních řek uvázlo v několikakilometrové koloně 300 nákladních lodí. Lodě stály v zácpě celkem šest dní kvůli zanesenému dnu řeky.

 

Nekonečná kolona lodí se na řece začala vytvářet již 30. března. Bariéry na dně řeky vznikly v důsledku stavebních prací ve městě Li-pchu-čen z písku a dalšího stavebního materiálu. Uvízlé lodě měly namířeno do města Chaj-an na východě Číny, kam převážejí stavební materiál.

 

Teprve během včerejšího dne se přibližně čtvrtině uvízlých plavidel podařilo inkriminovaným úsekem proplout a další lodě už také pokračují v plavbě, ale jen velmi pomalu.

 

Provozovatelé lodí přitom musejí platit úřadům ročně tisíce jüanú právě na údržbu a čištění vodních cest. “Každý měsíc musíme platit kolem 600 jüanů (více jak 1500 Kč) za čištění řek a když je řeka ucpaná a zablokovaná hustou dopravou, tak ji místní říční správa nevyčistí,“ neskrýval hněv jeden z majitelů uvázlé lodi.

 

Klíčová slova: Čína

 

Publikováno: 08.04.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Obrovská zácpa na řece v Číně: 300 lodí tu stálo 6 dní

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist