Od soboty se začne lyžovat také na šumavském Špičáku

Skiareál Špičák

Skiareál Špičák

Lyžařský areál na šumavském Špičáku se připravuje na zahájení sezony. Na jeho sjezdovkách je již dostatečné množství přírodního sněhu, a tak by se zde mělo začít lyžovat o nadcházejícím víkendu. V provozu by měly sjezdovky číslo 1, 2, 3 a Lubák. Na Špičáku napadlo během posledních dnů až 35 centimetrů sněhu.

 

„Od začátku týdne také uměle zasněžujeme a dnes jsme také poprvé vyzkoušeli úpravu svahů pomocí rolby,“ uvedl Josef Treml z vedení lyžařského areálu.

 

V současné době jsou sjezdovky na Špičáku pokryty dvaceticentimetrovou vrstvou převážně přírodního sněhu. Pro lyžaře bude upravena část Slalomové sjezdovky, U zalomeného, Turistická a Lubák.

 

„Lanovka bude v provozu od soboty od půl deváté a lyžovat se bude za mimosezonní ceny,“ láká všechny namlsané lyžaře Treml.

 

O víkendu bude také uveden do provozu vlek na Weissově louce u Železné rudy, kde bude v sobotu také večerní lyžování. Ostatní ski areály z okolí Železné Rudy zatím zahájení sezony neplánují. Lyžařské středisko Velký Javor na německé straně Šumavy se chystá otevřít až o dalším víkendu.

 

Nyní jsou na českých horách v provozu dvě lyžařská střediska – Svatý Petr ve Špindlerově mlýně, kde je na svahu přibližně 45 centimetrů sněhu a Stupava v oblasti Chřiby, kde je výška sněhové pokrývky 25 centimetrů.

 

 

Klíčová slova: Špičák, Velký Javor, Špindlerův Mlýn, Stupava

 

Publikováno: 08.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Od soboty se začne lyžovat také na šumavském Špičáku

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist