Oklahomu a Kansas zasáhla tornáda, 6 mrtvých

Spojené státy zasáhla včera večer opět tornáda a silné bouře, V Oklahomě a Kansasu zabily přírodní živly šest lidí. Středozápad USA se nadále snaží vzpamatovat z víkendového řádění tornád, nejhůře postižené bylo město Joplin ve státě Missouri, kde počet obětí stoupl již na 122.

 

Město Oklahoma City včetně jeho předměstí zasáhlo včera odpoledne několik tornád a bouří právě v době dopravní špičky. Zemřeli přitom čtyři lidé a dalších šedesát lidí bylo zraněno. Tři ze zraněných jsou děti a stále jsou v kritickém stavu.

 

V Oklahomě začala bouře ve tři hodiny odpoledne tamního času, přehnala se hlavním městem státu a postupovala směrem na východ.

 

Všechny čtyři oběti jsou z místa na západ od Oklahoma City, kde byl naměřen vítr o rychlosti 243 kilometrů za hodinu.

 

U města St. John ve státě Kansas vyvrátila vichřice strom, který spadl na dodávku a zabil v ní dva lidi. Úřady zde kvůli bouři uzavřely hlavní dálnici.

 

Systém, na jehož okrajích se tvoří tornáda, postupuje na východ a tento týden v pátek by mohl zasáhnout východní pobřeží Spojených států.

 

Klíčová slova: USA

 

Publikováno: 25.05.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Oklahomu a Kansas zasáhla tornáda, 6 mrtvých

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist