Otevření rozhledny Obora v pražské zoo a pokus o rekord

Rozhledna Obora v pražské zoo, foto: zoopraha.cz

Rozhledna Obora v pražské zoo, foto: zoopraha.cz

V sobotu 18. března bude opět po zimní přestávce otevřena v pražské zoo rozhlednu Obora. Hostem, který na ní přivítá první návštěvníky, bude několikanásobný mistr světa a Evropy ve freestyle footbagu Jan Weber. Návštěvu zoo v neděli 19. března by si neměli nechat ujít příznivci hrabáčů kapských - v Africkém domě proběhne oslava Mezinárodního dne hrabáčů spojená s komentovaným krmením.

Sobotní slavnostní otevření rozhledny Obora začne v 11 hodin a jeho hlavním hostem bude několikanásobný mistr světa a Evropy ve freestyle footbagu (míčové akrobacii) Jan Weber. Ten předvede své umění s míčem a pokusí se rozhlednu zdolat vlastním stylem. V minulém roce byla zahájena tradice společného výstupu a letos se v ní bude pokračovat. Za každého návštěvníka, který na rozhlednu vystoupá, bude na výškový účet připsáno 20 metrů. Ty se budou celý den sčítat a uvidí se, na jak vysokou horu by se návštěvníci vyšplhali. Loni se dosáhlo součtové výšky 8 848 metrů, čili vrcholu Mount Everestu, dosáhli zhruba v 15:15 odpoledne.

Na každého úspěšného návštěvníka, který na rozhlednu vystoupá, čeká na vrcholu drobná odměna. Mezinárodní den hrabáčů se bude slavit v neděli 19. března. Na ty, kteří se chtějí o hrabáčích něco dozvědět, čeká v sobotu v pavilonu Africký dům informační stánek. Velmi oblíbené je komentované krmení hrabáčů a to bude v neděli v rámci oslav probíhat dokonce dvakrát – v 10 a ve 13 hodin.

zdroj: zoopraha.cz

Klíčová slova: Praha

 

Publikováno: 16.03.2017
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Otevření rozhledny Obora v pražské zoo a pokus o rekord

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist