Pátým národním parkem ČR se stane Křivoklátsko

Pátým národním parkem České republiky se příští rok stane lokalita okolí hradu Křivoklát a zároveň se tím rozšíří zdejší chráněná krajinná oblast. Po několikaletém vyjednávání se ministerstvu podařilo vyřešit téměř všechny připomínky obcí v této oblasti, které původně zřízení parku bránily.

 

V současné době je Křivoklátsko pouze “chráněnou krajinnou oblastí s volnějším režimem ochrany přírody a místní obyvatelé tak měli strach, že změna na národní park je příliš omezí.

 

“Lidé vidí, jaké problémy a humbuk jsou kolem Šumavy. Největším strašákem je pro lidi chystané omezení vstupů do lesů, ale věřím, že to nebude tak drastické. Cílem je abychom dostali naše lidi do rady parku a své požadavky si uhlídali,“ uvedl starosta Roztok u Křivoklátu Vladimír Melč.

 

Stávající stezky pro turisty a cyklisty zůstanou nadále přístupné, jelikož chráněná oblast se nachází jen v těžko přístupných místech. Křivoklátsko je totiž tvořeno téměř nedotčeným kaňonem řeky Berounky, který je obklopen hlubokými lesy.

 

Ani Křivoklátsko ale nemusí být posledním národním parkem ČR. Ze studia ministerstva přichází v úvahu několik dosud uzavřených vojenských újezdů, jako je například Doupov a také chráněné krajinné oblasti v Jeseníkách či Beskydech.

 

Klíčová slova: Česká republika

 

Publikováno: 28.06.2011
Aktualizováno: 28.06.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Pátým národním parkem ČR se stane Křivoklátsko

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist