Pavilon ČR z Expa 2010 bude centrem nového města v Číně

Pavilon České republiky, který zazářil na výstavě Expo 2010 v Šanghaji se stane centrem nově vznikajícího města v Číně. Celý pavilon včetně vnitřní expozice koupila v loňském roce od ČR Farma československo-čínského přátelství za 33 milionů korun. Náš pavilon byl také jediný z celkových 189, který se podařilo prodat.

 

Nové milionové město Chuang-chua se již staví v blízkosti pavilonu, který bude po dokončení celé stavby stát na hlavním náměstí. O kousek dále by měl být situovaný pavilon Slovenska, který naši východní sousedé Číně darovali. Novým městem budou protékat uměle vytvořené řeky nesoucí jméno Vltava a Dunaj. Na náměstí by se měla objevit i replika části Karlova mostu, muzeum zachycující historii farmy vzniklé díky československé pomoci v 50. letech a kaple v evropském stylu.

 

Město Chuang-chua je teprve na počátku své výstavby. Číňané postavili nejprve luxusní pětihvězdičkový hotel s přilehlým golfovým hřištěm, aby přilákali movité podnikatele. Na své nové místo by měl být český pavilon umístěn do konce letošního roku.

 

Klíčová slova: Čína, Šanghaj

 

Publikováno: 30.03.2011
Aktualizováno: 30.03.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Pavilon ČR z Expa 2010 bude centrem nového města v Číně

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist