Po Wizz Airu bude z Prahy do Benátek létat také Air One

Airbus A330 společnosti Air One

Airbus A330 společnosti Air One

Od května příštího roku získá Praha druhého leteckého dopravce, který bude nabízet přímé spojení do italských Benátek. Italský dopravce Air One patřící pod Alitalii spustí provoz na lince Praha-Benátky 4. května 2012 s frekvencí tří letů týdně.

 

V současné době nabízejí přímé spojení z Prahy do Benátek maďarské aerolinky Wizz Air s frekvencí tří letů týdně (úterý, čtvrtek, sobota). Obě společnosti si tak budou na lince Praha-Benátky konkurovat, ale nepatrnou výhodu bude mít společnost Air One, která bude létat na hlavní benátské letiště Marco Polo, které je od města vzdáleno osm kilometrů. Letouny Wizz Airu totiž přistávají na letišti Treviso, které je od Benátek vzdáleno asi 20 kilometrů.

 

Kampanila a Dóžecí palác, pohled z moře

Kampanila a Dóžecí palác, pohled z moře

Letenky na novou linku dopravce Air One z Prahy do Benátek je již teď možné rezervovat na webových stránkách dopravce, přičemž cena zpáteční letenky začíná na 61 eurech (1 586 korun).

 

Benátky se tak stanou třetí destinací Air One z Prahy, nyní létají z Prahy do Milána (Malpensa) a Pisy.

 

Letiště Praha už má tedy nyní jistotu pěti nových linek na rok 2012. Letecká společnost SmartWings začne od konce března létat do Lamezia Terme (Itálie), Bilbaa (Španělsko), Patry (Řecko) a Alghera (Sardinie). Air France spustí od dubna novou linku do Toulouse a ČSA uvažují o lince do ruské Ufy.

 

Klíčová slova: Itálie, Benátky, Praha, Milán, Pisa, Bilbao, Toulouse, Alghero, Patras, Ufa

 

Publikováno: 23.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Po Wizz Airu bude z Prahy do Benátek létat také Air One

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist