Pouliční nepokoje se šíří i do ulic Manchesteru a Liverpoolu

Pouliční nepokoje v podobě drancování obchodů, rabování, zapalování obchodů a aut se během noci na dnešek rozšířily také do ulic Manchesteru a Liverpoolu. O uplynulém víkendu a včera probíhaly nepokoje v Londýně a Birminghamu. Britský premiér David Cameron ukončil kvůli stupňujícím se nepokojům předčasně svou dovolenou v Toskánsku a vrací se do země, aby dnes předsedal jednání krizového štábu.

 

Jen v ulicích Londýna bylo policií zadrženo 334 osob a 70 z nich policie obvinila. Výtržnosti si v hlavním městě Velké Británie vyžádaly nejméně 15 zraněných a místní média hovoří o nejhorších městských nepokojích od 80. let.

 

Včera večer výtržníci útočili na obchody a zaparkované automobily v Londýně, Bristolu, Manchesteru a Liverpoolu. V Birminghamu byla dokonce podpálena policejní stanice, která následně celá shořela.

 

Důvodem těchto nepokojů, které začaly v sobotu večer v londýnské čtvrti Tottenham byla smrt Marka Duggana (29), kterého při jedné akci policie zastřelila. Obyvatele chudé londýnské čtvrti rozhněvalo to, že jim policie neobjasnila z jakého důvodu Duggana zabila. Některé zprávy hovoří o tom, že Duggan střílel na policisty jako první, ale jsou zde pochybnosti, že Duggan možná nebyl vůbec ozbrojen.

 

Podle obyvatel Tottenhamu byl Duggan drogový dealer a jeden ze zakladatelů místního gangu zvaného Star Gang.

 

Klíčová slova: Londýn, Manchester, Liverpool, Birmingham

 

Publikováno: 09.08.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Pouliční nepokoje se šíří i do ulic Manchesteru a Liverpoolu

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist