Povstalci v Libyi vědí, kde se schovává Kaddáfí

Povstalci v Libyi se připravují na dobytí posledních čtyř měst, která jako poslední v zemi ovládají ozbrojené síly svrženého vůdce Muammara Kaddáfího. Včera vypršelo ultimátum pro město Baní Valíd, zbylá tři města mají čas do soboty, aby se vzdala povstalcům. Ministr pro ropu Alí Tarhúní uvedl bez dalších podrobností, že Přechodná povstalecká vláda ví, kde se momentálně Kaddáfí schovává.

 

Povstalci jsou nyní připraveni kdykoliv zaútočit na město Baní Valíd, kde je podle nich schován jeden z Kaddáfího synů Saadí. Vládní ozbrojenci v Baní Valíd měli podle ultimáta od revolucionářů složit zbraně složit do včerejší 10 hodiny dopoledne našeho času.

 

“Jsme připraveni zaútočit na třech frontách. Jejich čas vypršel, do 24 hodin vtrhneme do města,“ uvedl pro televizi Al Džazíra člen vyjednávacího týmu povstalců Mahmúd Abdul Azíz.

 

Posledními třemi městy, kterým vyprší ultimátum na to, aby se vzdaly jsou Syrtu, Džufra a Sabhá. Všechny tyto města rebelové obklíčí a budou je obléhat až do zmíněné soboty.

 

Klíčová slova: Libye

 

Publikováno: 05.09.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Povstalci v Libyi vědí, kde se schovává Kaddáfí

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist