Požár domu v Paříži: 5 mrtvých a 57 zraněných

V noci na dnešek zemřelo 5 lidí a dalších 57 bylo zraněno při požáru domu na okraji francouzské metropole Paříže. Celkem sedm lidí ze zraněných je ve velmi vážném stavu.

 

Požár vypukl po třetí hodině ranní na schodišti pětipatrového domu v části Cité de Labyrinthe. Tato část se nachází ve 20. obvodu na severovýchodě města v dělnické čtvrti Ménilmontant, kde je většina budov starých více jak sto let.

 

Ještě než na místo požáru přijeli hasiči, z oken domu vyskočilo šest lidí, aby uniklo před plameny a zachránilo si tak život. Tři z nich, dva muži a jedna žena, bohužel skok z okna nepřežili.

 

S rozsáhlým požárem bojovalo na místě přes 300 hasičů z 30 sborů, kterým se podařilo dostat oheň pod kontrolu až po půl šesté ráno, čímž se jim podařilo zabránit rozšíření požáru na sousední budovy.

 

Příčina požáru se zatím vyšetřuje, radnice města uvedla, že dům nebyl zchátralý, ale jeho úzké dřevěné schodiště prý bylo ve špatném stavu. Vyšetřovatelé nevylučují ani možnost úmyslného založení požáru, jelikož tuto čtvrť obývá mnoho přistěhovalců.

 

Klíčová slova: Francie, Paříž

 

Publikováno: 14.04.2011
Aktualizováno: 14.04.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Požár domu v Paříži: 5 mrtvých a 57 zraněných

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist