Praha je 3. nejoblíbenější vánoční destinací Evropy

Vánoční trhy v Praze

Vánoční trhy v Praze

Hotelový vyhledávač trivago.cz sestavil žebříček nejhledanějších vánočních a silvestrovských destinací v Evropě. Praha se v obou umístila v první desítce. Zatímco během novoročních oslav zaujala páté místo, během vánočních svátků je třetí nejoblíbenější mezi evropskými destinacemi. Zlatá medaile však patří v obou případech Londýnu.

Na prvním místě žebříčku nejhledanějších vánočních destinací Evropy sestavovaném hotelovým vyhledávačem trivago.cz se letos umístil Londýn. Ten dominuje také nejoblíbenějším novoročním destinacím v Evropě. Během vánočních svátků je velice oblíbená také Paříž, které patří druhé místo, následovaná českou metropolí.

 
Stejně jako v Berlíně, který se umístil na 6. místě, jsou v Praze návštěvníci ochotni zaplatit za ubytování nejméně z top 10 destinací – a to v průměru 2 409 Kč za noc. Osmý Benidorn, oblíbené španělské letovisko na břehu Středozemního moře, vykazuje nejdelší dobu pobytu – v průměru zde mají cestovatelé zájem strávit 12 dní.


Během silvestru se sice Praha propadla na páté místo, nicméně po prvním Londýnu a druhém Amsterdamu jsou zde cestovatelé ochotni utratit za ubytování nejvíce – v průměru 5 061 Kč za noc, tedy více než dvojnásobek oproti období Vánoc. Mezi deset nejoblíbenějších destinací se řadí také Pažíž, Berlín, Řím, Barcelona, Vídeň, Hamburg a Madrid.

zdroj: trivago.cz

Klíčová slova: Praha, Londýn, Paříž, Berlín, Amsterdam

 

Publikováno: 22.12.2016
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Praha je 3. nejoblíbenější vánoční destinací Evropy

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist