Praha má první turistickou stezku pro vozíčkáře

Klub českých turistů ve spolupráci s Městskou částí Praha 13 vytvořil první bezbariérovou turistickou stezku pro vozíčkáře na území hl. města Prahy. Slavnostní otevření stezky se uskutečnilo v pátek 22. června na Slunečním náměstí v Nových Butovicích, nedaleko radnice Prahy 13. Proběhlo za účasti předsedy Klubu českých turistů Jana Stráského, náměstka ministra zdravotnictví Ferdinanda Poláka, zástupců starosty Prahy 13 Aleše Marečka a Davida Zeleného, generálního sekretáře KČT Mojmíra Nováčka, zástupců Pražské organizace vozíčkářů a občanského sdružení Prosaz, které pomáhá zdravotně postiženým.

 

 

Okruh je dlouhý téměř šest kilometrů a je na něm umístěno šest informačních tabulí, vozíčkáři se podívají i do Prokopského údolí

 

Okruh dlouhý téměř šest kilometrů vede po zpevněných a bezpečných komunikacích, je vyznačen speciálními turistickými směrovkami s logem vozíčkáře a je na ní umístěno šest informačních panelů. Ze Slunečního náměstí vede směrem k Prokopskému údolí, poté odbočuje do Centrálního parku Prahy 13 a od Kulturního domu Mlejn se vrací parkem zpět na Sluneční náměstí.

 

 „Pro Prahu 13  je velká čest, že první stezka pro vozíčkáře v Praze je právě u nás,“ říká starosta městské části David Vodrážka. „Snažíme se dlouhodobě o to, aby naše komunikace byly bezbariérové a na této prospěšné akci jsme se rádi podíleli.“  Klub českých turistů značí turistické trasy a udržuje značení více než 120 let. Od roku 2009 vyznačil také již čtyři trasy pro vozíčkáře - v Brně, v Jižních Čechách, v Plzni a v Hradci Králové.

 

Zdroj: praha13.cz

 

Klíčová slova: Praha

 

Publikováno: 29.06.2012
Aktualizováno: 29.06.2012
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Praha má první turistickou stezku pro vozíčkáře

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist