Praha připravuje nový dopravní portál pro veřejnost

K dispozici budou všechny důležité informace týkající se dopravy

K dispozici budou všechny důležité informace týkající se dopravy

Informace o dopravě a cestování po Praze soustředěné na jednom místě – to je projekt nového interaktivního dopravního portálu, který připravuje Magistrát hl. m. Prahy.

Veřejná doprava, individuální automobilová a nákladní doprava, hustota provozu na komunikacích, dopravní nehody, uzavírky, sjízdnost komunikací, parkování, úklid komunikací, mimořádné situace – to vše představuje obrovské množství aktuálních informací z městském dopravního organismu. Tyto informace jsou veřejnosti k dispozici jen z části. Část dopravních dat je sice dostupná online, ale veřejnost o nich neví. Běžný občan nemá šanci zjistit a prohledávat všechny zdroje dopravních dat, když se chce co nejrychleji a nejefektivněji dostat např. z práce na schůzku – ať už chce využít určitý způsob dopravy či kombinaci více možností.

„Pracujeme na identifikaci všech zdrojů dopravních dat, jejich specifikaci s cílem je následně integrovat a využít je nejen pro rozvoj dopravních systémů, ale také je zprostředkovat cestujícím, odborné veřejnosti a dalším,“ řekl náměstek primátorky hl. m. Prahy Petr Dolínek.

Cestujícím by měl interaktivní portál nabídnout real-time data o situaci ve veřejné dopravě. Díky tomu budou moci v reálném čase reagovat například na zpoždění nebo výpadek spojů nebo si vyhledat alternativní trasu. Řidiči budou mít v případě dopravních nehod nástroj pro volbu náhradních tras či informace o volných místech k parkování. Dostupnější data mohou pomoci i dopravcům a komerčním subjektům k efektivnějšímu řízení jejich dopravy.

Cílem je použít získaná data pro udržitelnost celého dopravního systému města a okolí, podpořit ekonomický růst, zkvalitnit život lidem v Praze a okolí,“ dodal náměstek primátorky Dolínek.

zdroj: praha.eu

Klíčová slova: Praha

 

Publikováno: 22.06.2017
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Praha připravuje nový dopravní portál pro veřejnost

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist