Pražská restaurace Allegro obhájila michelinskou hvězdu

Vyhlášená restaurace Allegro v pražském pětihvězdičkovém hotelu Four Seasons obhájila potřetí za sebou jednu michelinskou hvězdičku v prestižním gastronomickém průvodci Michelin Main Cities of Europe 2011.

 

Restauraci Allegro, která je vyhlášená italskými a středomořskými pochoutkami má pod dohledem šéfkuchař Andrea Accordi, který si také velmi pochvaluje spolupráci s pražskými dodavateli potřebných surovin.

 

Ředitel pražského hotelu Four Season René Beauchamp je také velmi spokojen a zároveň mile překvapen faktem, že 60 procent hostů restaurace Allegro je místních.

 

Ve 30. vydání michelinského průvodce se objevily další čtyři české restaurace. Ocenění “Bib Gourmand“ - dobré jídlo za přijatelné ceny získaly restaurace Divinis, SaSaZu, Le Terroir a Aromi.

 

Velkým překvapením letošního vydání michelinského průvodce je úspěch restaurací v Budapešti. V maďarské metropoli získaly dvě restaurace jednu hvězdičku a čtyři si vysloužily ocenění “Bib Gourmand“.

 

Klíčová slova: Česká republika, Budapešť

 

Publikováno: 16.03.2011
Aktualizováno: 17.03.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Pražská restaurace Allegro obhájila michelinskou hvězdu

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist