Pražská zoo nabízí každý pátek a sobotu noční prohlídky

Zoologická zahrada v pražské Troji zahájila v pátek 5. srpna noční prohlídky. Prohlídky za nočním životem vlků, varanů, antilop a dalších živočichů se konají každý pátek a sobotu vždy ve 20:30, 21 a 21:30 hodin. Kvůli obrovskému zájmu je ale nutné se na noční prohlídku předem objednat na telefonním čísle 296 112 230.

 

Letní noční prohlídky se odehrávají v horní části zoo, kde se návštěvníci v doprovodu průvodců se svítilnami vydají například za pospávajícím orangutanem Kamou, varany komodskými, výběhem antilop, stádem žiraf a hrabáči.

 

Od stáda žiraf se pak prohlídka vrací zpět okolo psů hřívnatých a hlavně vlků, kteří jsou hlavní atrakcí nočních prohlídek. Zažít vlčí vytí na vlastní oči je totiž nezapomenutelný zážitek.

 

Během prohlídek narazí návštěvníci také na stádo koní Převalského, kde se 2. srpna narodilo hříbě, hyenu čabrakovou, zebry a spící lední medvědy.

 

Celá prohlídka noční zoo trvá 1,5 hodiny a návštěvníci se během ní dozvědí mnoho zajímavých informací o nočním životě zvířat nejen v zoologické zahradě, ale také v divočině. První termín prohlídek ve 20:30 je určen pro rodiny s dětmi a zbylé dva termíny jsou určeny dospělým. Dospělí zaplatí za prohlídku 200 korun a děti 110 korun.

 

Kromě pražské zoo nabízejí noční prohlídky také zoologické zahrady ve Dvoře Králové, Jihlavě a Liberci.

 

Klíčová slova: Praha

 

Publikováno: 06.08.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Pražská zoo nabízí každý pátek a sobotu noční prohlídky

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist