Pražské letiště rozšiřuje služby pro cestující s dětmi

Baby room na letišti v Praze

Baby room na letišti v Praze

Letiště Praha zavádí na letní sezónu nové služby pro cestující s dětmi. Jedná se především o speciální průchod bezpečnostní kontrolou na Terminálu 2, který je určený primárně pro cestující s dětmi v kočárku. Rekonstrukcí projde v dohledné době také sedm dětských koutků přímo v prostorách u odletových čekáren. V loňském roce odbavilo Letiště Praha odhadem téměř 1,5 milionu cestujících s dětmi.


„Jedním z dlouhodobých cílů Letiště Praha je rozšiřování a zkvalitňování služeb pro rodiny s dětmi, které pro nás představují důležitý zákaznický segment. Proto letos před hlavní letní sezónou přicházíme s  novou službou, která cestujícím s dětmi zajistí snazší a pohodlnější průchod letištěm. Jedná se o samostatnou bezpečnostní kontrolu na Terminálu 2, opatřenou hravým designem a obsluhovanou speciálně vyškolenými bezpečnostními pracovníky,“ říká Jakub Puchalský, výkonný ředitel korporátní a marketingové komunikace Letiště Praha.

 
Speciálním školením pro práci na samostatné bezpečnostní kontrole pro rodiny s dětmi projdou všichni zaměstnanci bezpečnostní kontroly letiště, přibližně tedy 500 zaměstnanců. Kromě speciální bezpečnostní kontroly na Terminálu 2 mohou cestující s dětmi na Letišti Václava Havla Praha využít také celkem deset dětských koutků, mini koutků a větších prostor zvaných „baby rooms“. Nejnovější z dětských koutků byly letos otevřeny u výdeje zapsaných zavazadel na Terminálu 1 nebo v komerční zóně na Terminálu 2. Sedm dětských koutků umístěných přímo u nástupních gatů v tranzitní části letiště projde rekonstrukcí. 

K bezplatnému zapůjčení nabízí letiště pro cestující s dětmi také desítky kočárků, které jsou určené k pohodlné cestě s dítětem od přepážky odbavení až po nástup do letadla, kde se kočárek vrací. Většina toalet v prostorách letiště, včetně pánských, jsou navíc vybaveny přebalovacími pulty.

Klíčová slova: Praha

 

Publikováno: 06.06.2019
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Pražské letiště rozšiřuje služby pro cestující s dětmi

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist