Pražský hrad byl loni nejnavštěvovanější atrakcí

Praha, Pražský hrad a Karlův most

Praha, Pražský hrad a Karlův most

Nejnavštěvovanějším turistickým cílem roku 2015 byl tradičně Pražský hrad, kam zavítalo celkem 1,9 milionu návštěvníků. Druhé místo obsadila lanová dráha na Petřín (1,5 milionu návštěvníků), na třetí příčce skončila s 1,3 miliony návštěvníků pražská ZOO. Vyplývá to z žebříčku návštěvnosti turistických cílů, který sestavila agentura CzechTourism.

„Česká republika má mnoho zajímavých míst, které se stávají lákadlem turistů z celého světa, a zájem o tyto turistické cíle stále roste. Celá naše země, tedy zdaleka ne jen Praha, je atraktivní destinací, která má návštěvníkům co nabídnout,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.


Mezi nejnavštěvovanější turistické cíle se zařadila i ostravská Dolní oblast Vítkovic, akvapark AquaPalace, či pivovary a expozice Plzeňského Prazdroje.

 

Petřínská rozhledna

Petřínská rozhledna

„Čtyři turistické cíle z první desítky jsou reprezentanty technických památek a potvrzují tak jejich silnou pozici v cestovním ruchu,“ uvedla ředitelka agentury CzechTourism Monika Palatková. Agentura proto letos poprvé do žebříčku zahrnula i další technické atraktivity, jako je například přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně. Celkově je ale žebříček velmi rozmanitý a nalezneme v něm širokou škálu cílů z celé ČR.


„Žebříček nejnavštěvovanějších turistických cílů má co do srovnání různých objektů jistá omezení daná metodikou, přesto je především z hlediska své diverzity významným dokladem o pestré nabídce České republiky v cestovním ruchu,“ uvedla Markéta Vogelová, ředitelka Institutu turismu v agentuře CzechTourism.


Právě na standardizaci metodiky měření návštěvnosti agentura v posledních letech pracuje. Různí provozovatelé totiž používají různé metody počítání návštěvníků a někteří poskytují data i za několik objektů dohromady. „Zcela sjednotit způsob počítání návštěvnosti je při takovém počtu provozovatelů absolutně nereálné. Snažíme se ale získat od provozovatelů podrobnější informace o tom, co všechno jimi reportované číslo zahrnuje a ty pak poskytnout konečným uživatelům.“ doplnila Vogelová.

zdroj: czechtourism.cz

Klíčová slova: Česká republika, Praha

 

Publikováno: 04.08.2016
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Pražský hrad byl loni nejnavštěvovanější atrakcí

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist