Předjaří v Královské zahradě Pražského hradu

Empírový skleník v Královské zahradě, foto: hrad.cz

Empírový skleník v Královské zahradě, foto: hrad.cz

Po roce přichází výstava z cyklu Předjaří na Pražském hradě, konající se v Empírovém skleníku v Královské zahradě. Výstava se bude konat od 3. do 12. března 2017. Otevírací doba je každýd den od 10 do 17:30 a vstupné je 20 korun. Tentokrát je věnována české královně Marii Terezii (1717–1780) u příležitosti 300. letého výročí narození.

Návštěvníci se seznámí s její korunovací na Hradě, jeho pozdně barokní přestavbou, vedenou dvorním stavitelem N. F. L. Paccassim (1716–1790) ale také úpravami Královské zahrady. Předměty ze sbírek Pražského hradu se snoubí s květinovým korzem přichystaným hradními zahradníky. Tvoří jej záplava rozkvetlých přirychlených cibulovin; modřenců, narcisů, hyacintů, hvězdníků aj. K vidění budou i výsevy a rostliny pro výsadby v zahradách. Proto si již nyní poznamenejte termín této hojně navštěvované výstavy.

zdroj: hrad.cz

Klíčová slova: Praha

 

Publikováno: 09.03.2017
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Předjaří v Královské zahradě Pražského hradu

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist