Při koncertu Aviciiho ve Stockholmu se zřítila tribuna

Během včerejšího koncertu světoznámého švédského DJ Aviciiho (Tim Berg) ve Stockholmu se zřítila jedna z tribun. Podle švédské televize SVT bylo zraněno celkem 20 osob ve věku mezi 13 až 17 lety. Sedmnáctiletá dívka je v ohrožení života, u čtyř lidí se jednalo o vážná poranění a u zbylých 15 lidí se jednalo pouze o lehká zranění, jako jsou pohmožděniny a odřeniny. Koncert se konal v multifunkční stockholmské hale Globe Arena, která bude také dějištěm MS v ledním hokeji v roce 2013.

 

Na koncertu bylo v době nehody asi 7 tisíc lidí, když se najednou z ničeho nic zřítila jedna z provizorních tribun, která byla postavena pět metrů nad zemí. Mluvčí Globe Areny Marie Lindqvistová uvedla, že tyto provizorní tribuny stavěla produkční firma pracující pro Aviciiho.

 

Přesná příčina nehody se vyšetřuje a podle stockholmského policisty Stephana Nordenmarka budou muset být kvůli probíhajícímu vyšetřování zrušeny akce, které jsou v Globe Areně na dnešní den naplánovány.

 

Klíčová slova: Švédsko, Stockholm

Poloha

Souřadnice: 59° 17' 37" SŠ, 18° 4' 59" VD

Při koncertu Aviciiho ve Stockholmu se zřítila tribuna - poloha na mapě
 

Publikováno: 03.03.2012
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Při koncertu Aviciiho ve Stockholmu se zřítila tribuna

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist