Při nouzovém přistání letadla na Sibiři zemřelo 5 lidí

Nejméně pět lidí zemřelo a další čtyři byli vážně zraněni při nouzovém přistání letounu Antonov An-24 společnosti Angara Airlines do koryta řeky Orb na západě Sibiře. Podle Jevgeniho Pinchukova z ministerstva krizových situací v Tomsku bylo 30 lidí zachráněno a dva lidé se pohřešují. Přesná příčina nehody se vyšetřuje.

 

Na palubě letadla bylo celkem 33 cestujících a čtyři členové posádky, přičemž 32 pasažérů byli cizinci.

 

“V 8:48 místního času ohlásil pilot letadla, že levý motor začal hořet, a proto bude nutné nouzové přistání,“ uvedl mluvčí Federálního leteckého úřadu Sergej Izvolsky. Letadloaerolinek Angara Airlines bylo na cestě z Tomksu do ruského města Surgut. Podle místní televize se letadlo zřítilo do řeky Orb asi 1,5 kilometru od vesničky Medvěděvo.

 

Ruský prezident Dmitri Medvěděv reagoval na tuto nešťastnou událost nařízením, aby všechna letadla Antonov An-24 ruské výroby podstoupila ještě dnes mimořádnou technickou prohlídku.

 

Klíčová slova: Rusko

 

Publikováno: 11.07.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Při nouzovém přistání letadla na Sibiři zemřelo 5 lidí

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist