Při srážce dvou souprav metra v Šanghaji zraněno 240 lidí

V Šanghaji se dnes dopoledne našeho času srazily dvě soupravy metra, zraněno bylo celkem 240 lidí z toho tři lidé těžce. Záchranáři museli ze stanice metra Jü Jüan, kde k nehodě došlo evakuovat celkem 500 lidí. Ke srážce dvou vlaků došlo kvůli nefunkčnímu signalizačnímu zařízení. Operátoři metra tak museli soupravy řídit manuálně po telefonu a jedna ze souprav pak narazila do druhé, která stála ve stanici.

 

Nehoda se stala na nejnovější šanghajské lince metra číslo 10, která je v provozu od dubna loňského roku. Dnešní nehoda tak vyvolává další vlnu dohadů o bezpečnosti rychle se rozvíjející infrastruktury v Číně. Linka metra číslo 10 v Šanghaji je dlouhá 35 kilometrů a je na ní 31 stanic. Stavba této linky však trvala pouze rok.

 

Šanghajské metro je v provozu od roku 1995 a v současné je již jeho síť větší než síť metra v Londýně, které je v provozu již od roku 1890.

 

Klíčová slova: Čína, Šanghaj, Londýn

 

Publikováno: 27.09.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Při srážce dvou souprav metra v Šanghaji zraněno 240 lidí

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist