Přijďte se podívat na rekonstrukci slavné Bitvy u Liberce

Rekonstrukce Bitvy u Liberce, foto: visitliberec.eu

Rekonstrukce Bitvy u Liberce, foto: visitliberec.eu

V sobotu 25. dubna 2015 se v rámci Ostašovské poutní slavnosti uskuteční v Ostašově na Liberecku rekonstrukce významné historické události - Bitvy u Liberce, která proběhla 21. dubna 1757. Od 10:15 do 14:00 jsou na programu prohlídky dobového vojenského tábora, samotná rekonstrukce bitvy je naplánována na 15 hodinu. Po celý den je pro návštěvníky připraven bohatý doprovodný program. 

„Prusko-rakouská bitva u Liberce z 21. dubna 1757, která byla součástí sedmileté války, je jedinou událostí svého druhu, kterou můžeme dnešní generaci připomenout prostřednictvím živé veřejné rekonstrukce. Bude se konat již potřetí na naprosto autentickém místě a za účasti „žoldáků“ ze tří zemí – Česka, Německa a Polska, což celé akci dodává další významný rozměr a mezinárodní přesah,“ uvedl náměstek primátora pro školství, kulturu, sociální věci a cestovní ruch Ivan Langr, který nad akcí převzal osobní záštitu.

Letošní rekonstrukce je poslední přípravou na velkolepou akci v roce 2017, kdy Liberec oslaví kulaté 260. výročí bitvy. V příštím roce se tedy poutní slavnosti obejdou bez hřmění zbraní, zato se pořadatelé ze Spolku přátel Ostašova budou snažit nalákat veřejnost na kulaté výročí na ještě bohatší ukázku bitvy.

Zdroj: visitliberec.eu

Klíčová slova: Liberec

 

Publikováno: 23.04.2015
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Přijďte se podívat na rekonstrukci slavné Bitvy u Liberce

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist