Probíhá první Instatrip a Instameet v České republice

Cílem akce je propagace instagramového profilu VisitCZ

Cílem akce je propagace instagramového profilu VisitCZ

Agentura CzechTourism ve dnech 15. – 18. září spolupořádá unikátní akci. Pozvala do České republiky devět světových tzv. „influencerů“, jejichž příspěvky na sociální síti Instagram sledují více než 3 miliony uživatelů. Sejdou se na akci zvané Instameet. Hlavním cílem setkání je podpora incomingového cestovního ruchu.

Událost, probíhající ve spolupráci s cestovatelskou komunitou Travel Massive, nemá v české historii obdoby. Dle obsahového portfolia a počtu tzv. „followers“ bylo vybráno celkem devět světových „instagramerů“. Ti byli následně rozděleni na tři skupiny a pojedou na Instatrip do různých regionů. Navštíví jižní Moravu a jižní či západní Čechy.  Každou skupinku povede český zástupce instagramové komunity.

Mezi účastníky budou „influenceři“ z USA, Kanady, Nizozemska, Španělska, Dánska, Německa, Rakouska, ale i z Turecka. Právě z Istanbulu pochází Hatice, známá pod přezdívkou „kardinalmelon“. Na sociální síti Instagram její příspěvky sleduje více než milion lidí.

„Sociální sítě jsou dnes absolutní nutnost. Proto mi dělá velkou radost, že náš instagramový profil VisitCZ má téměř dvacet tisíc fanoušků. Subjektům v cestovním ruchu chceme ukázat, že tento způsob propagace funguje. Sama jsem zvědavá na výsledky našeho pilotního projektu,“ komentuje Instameet Monika Palatková, ředitelka agentury CzechTourism.

Hlavním cílem akce je zviditelnění profilu VisitCZ na Instagramu a propojení české a mezinárodní instakomunity. Na programu dne budou také tzv. „takeovers“, kdy daný influencer dostane přístupové údaje k profilu VisitCZ a bude na něj sám osobně vkládat fotky.

„Propojení stejně naladěných lidí, přízeň ke značce a počet followers. To jsou kritéria, která jsou pro nás při práci s influncery zásadní. Chceme všem ukázat, že i státní firma může udávat tempo,“ shrnul Tomáš Kadlec, marketingový manažer pro branding a online agentury CzechTourism.

Celá akce vyvrcholí v neděli v 18:00 v hotelu Mosaic House. Uskuteční se obrovský Instameet, který propojí českou a mezinárodní instakomunitu. Účastníci Instatripu zde budou prezentovat výsledky své práce, na programu budou i soutěže a kuchařská show.  

zdroj: czechtourism.cz

Klíčová slova: Česká republika, USA, Kanada, Nizozemsko, Španělsko, Dánsko, Německo, Rakousko, Turecko

 

Publikováno: 15.09.2016
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Probíhá první Instatrip a Instameet v České republice

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist