Projekce na Pražském orloji budou celý srpen a září

Projekci 2D a 3D animací na Staroměstském orloji v Praze si budou moci Pražané i turisté užívat celý srpen i září. Takzvaný videomapping se na Pražském orloji poprvé uskutečnil loni v říjnu při příležitosti oslav 600. výročí orloje a sklidil obrovský úspěch.

 

“Chceme Praze vytvořit lepší renomé a přitáhnout ještě více domácích i zahraničních turistů. Proto bude promítání pravidelné. Vybrali jsme srpen a září, kdy videoprojekce zahalí Staroměstskou radnici každou sobotu,“ uvedl pražský radní Lukáš Kaucký.

 

“Většina zahraničních měst má pro turisty nějakou podobnou atrakci a rádi bychom prolomili image města jako skanzenu,“ vysvětli Kaucký, proč se Praha rozhodla pro využití moderní technologie. Magistrát na tento projekt uvolnil částku 4,5 milionu korun.

 

Veleúspěšná show se naposledy uskutečnila letos v březnu a její loňská premiéra byla zaznamenána i médii ve světě.

 

“Do animace se přidaly nové sekvence, jako je například období komunismu. Celý mapping byl také z původních deseti minut o něco zkrácen, aby získal větší dynamičnost a tempo,“ sdělil producent agentury Tomato Production Martin Pošta.

 

Klíčová slova: Praha

 

Publikováno: 18.06.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Projekce na Pražském orloji budou celý srpen a září

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist