Protest pilotů ČSA: od rána zatím neodletělo 19 spojů

Piloti našeho národního dopravce ČSA zahájili dnes ráno protestní akci, kterou protestují proti restrukturalizaci firmy. Pilotům vadí, že 11 z celkových 30 letadel společnosti bylo přesunutu do dceřinné společnosti Holidays Czech Airlines. Kvůli těmto protestům tedy dnes neodletí přibližně 40 letů, které měly ČSA na dnešek naplánovány. Podle posledních informací od mluvčí aerolinek Hany Hejskové zatím neodletělo 19 zpátečních spojů.

 

Od dnešních 06:55 do 12:50 tak neodletěly z Prahy například spoje do Milána, Hamburku, Varšavy, Štrasburku, Frankfurtu, Madridu, Amsterdamu, Říma a Helsinek. Posledním spojem ČSA, který zatím dnes odletěl byl let do New Yorku ve 12:22.

 

„České aerolinie se omlouvají všem cestujícím, kterých se nátlaková akce některých zaměstnanců dotkne. Cestujícím, jejichž let byl zrušen, společnost samozřejmě umožní bezplatnou změnu rezervace na jiný termín, či vrácení letenky,“ sdělila Hejsková.

 

„S ohledem na vyhrocenou situaci ve společnosti, která vznikla jednostranným rozhodnutím vedení ČSA o vyvedení třetiny letadel z firmy, doporučujeme každému z pilotů zvážit svůj zdravotní stav a psychické vypětí a tedy svoji schopnost bezpečně absolvovat letovou službu,“ pronesl před novináři mluvčí Českého sdružení dopravních pilotů (CZALPA) Filip Gaspar.

 

Klíčová slova: ČSA, Praha, Milán, Hamburk, Varšava, Štrasburk, Frankfurt, Madrid, Amsterdam, Řím, Helsinky

 

Publikováno: 01.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Protest pilotů ČSA: od rána zatím neodletělo 19 spojů

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist