Průvod želv ochromil na 30 minut provoz na letišti JFK

Letiště JFK v New Yorku zažilo velmi netradiční kolaps. Na ranvejích se totiž objevil průvod 150 želv diamantových, které marně hledaly vhodné místo, kde nakladou svá vejce. Kvůli želvímu procesí byly odloženy desítky letů nebo přesunuty na jinou dráhu.

 

Zoufalá zvířata nakonec posbíral personál letiště a odnesl je na nedaleké pláže. Běžný provoz na letišti byl obnoven asi po půl hodině. “Ustoupili jsme před matkou přírodou,“ popsal incident mluvčí letištní správy Ron Marsico.

 

Migrace želv diamantových se na letišti JFK odehrává každý rok, protože přistávací dráhy jsou rozloženy na rozhraní členitého atlantického pobřeží a pobřežní přírodní rezervace.

 

Právě na přelomu června a července se želvy vydávají na pochod z nedaleké zátoky na mořské pláže, aby na nich nakladly vejce. Piloti letadel si želvího průvodu na letišti všimli již brzy ráno, ale některá letadla možná několik nebohých zvířat přejela.

 

Klíčová slova: New York

 

Publikováno: 30.06.2011
Aktualizováno: 30.06.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Průvod želv ochromil na 30 minut provoz na letišti JFK

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist